Web Programming
Tematiskā joma Datorika
Struktūrvienība Lietišķo datorzinātņu katedra
Mācībspēks Ērika Nazaruka
Kredītpunkti 5.0 (7.5 ECTS)
Daļas 1
Anotācija Studiju kursa ietvaros studentiem ir iespēja padziļināti ieskatīties programmatūras izstrādes fundamentālajos aspektos, sākot no objektorientētās programmatūras izstrādes matemātiskās formalizācijas un beidzot ar matemātiskajos modeļos sakņotās programmatūras izstrādes formalizācijas perspektīvām. Studentiem ir piedāvāts apgūt topoloģiskās modelēšanas attīstības vēsturi un matemātiskus pamatus, matemātiskā topoloģiskā modeļa pielietošanu programmatūras izstrādē funkcionēšanas analīzei un sintēzei, projektēšanas un analīzes modeļu verifikācijai, prasību kvalitātes nodrošināšanai, sistēmas struktūras un uzvedības noteikšanai. Papildus ir piedāvāts izpētīt topoloģisko modeļu pielietošanu medicīnā un hibrīdu sistēmu pētīšanā..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Objektorientētas paradigmas vēsturiskās attīstības atspoguļojums programmēšanas valodās. 2 8 0 0
Objektorientētas programmatūras izstrādes dzīves cikli. Spējās metodes. 4 10 0 0
Modelēšanas valodas un to formalizācijas pakāpe. Meta-modelēšana. 6 2 0 0
Modeļos sakņotās izstrādes dzīvescikls un formalizācijas pakāpe. 2 2 0 0
Meta-modeļi un meta-modelēšana kā formalizācijas bāze. 4 2 0 0
Programmatūras izstrādes agrīnās stadijas un formalizācijas tendences. 6 2 0 0
Topoloģiskās modelēšanas attīstības vēsture. 2 2 0 0
Topoloģiskās modelēšanas matemātiskā bāze. 4 4 0 0
Topoloģiskās modelēšanas meta-līmeņi un meta-modeļi. 4 2 0 0
Topoloģiskā modelēšana sistēmu biznesa procesu, objektu un likumu noteikšanai. 6 2 0 0
Topoloģiskā modelēšana sistēmas un programmatūras prasību noteikšanai un izsekojamībai, modeļu verifikācijai. 8 10 0 0
Topoloģiskie modeļi sistēmas struktūras un uzvedības noteikšanai. 8 10 0 0
Topoloģiskie modeļi sistēmas modeļu izpildei objektorientētā analīzē un projektēšanā. 8 10 0 0
Topoloģiskajā modelī atspoguļotu zināšanu izplatīšana programmatūras izstrādes artefaktos. 4 4 0 0
Topoloģiskie modeļi programmatūras pirmkoda ģenerācijai. 6 10 0 0
Topoloģisko modeļi pielietošanas iespējas medicīnā un hibrīdsistēmu pētīšanā. 2 0 0 0
Patstāvīgā darba izstrāde. 0 40 0 0
Patstāvīgā darba rezultātu prezentācija. 4 0 0 0
Kopā: 80 120 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kursa mērķis ir sniegt zināšanas programmatūras izstrādes matemātiskās formalizācijas pieejās sākot no programmēšanas valodām un beidzot ar izstrādes procesiem. Studiju kursa uzdevumi: 1. Attīstīt studentu kompetenci matemātisko modeļu pielietošanā sistēmas analīzē un projektēšanā un attīstīt prasmes sistēmas projektējuma kvalitātes nodrošināšanā, izmantojot topoloģisko modelēšanu. 2. Pilnveidot studentu prasmes zinātniskajā diskusijā par programmatūras izstrādes fundamentālajiem aspektiem.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj diskutēt par objektorientētu programmēšanas valodu vēsturisko attīstību un modernām tendencēm. - Sekmīgi novērtēts eksāmens.
Spēj salīdzināt un izskaidrot atšķirības un līdzības modernās OO un modeļos sakņotās programmatūras izstrādes metodēs un pieejās. - Sekmīgi novērtēts eksāmens.
Spēj izvērtēt modeļu, metožu un pieeju matemātiskās formalizācijas pakāpi, nepieciešamību un līdzekļus. - Sekmīgi novērtēts eksāmens.
Spēj sistemātiski un formālā veidā risināt sarežģītas datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas problēmas. - Sekmīgi aizstāvēts patstāvīgais darbs.
Spēj integrēt savas zināšanas un pieredzi ar programmatūras izstrādes formalizācijas tendencēm, novērtēt to esošo stāvokli, kā arī pastāvošus riskus. - Sekmīgi aizstāvēts patstāvīgais darbs.
Spēj īstenot zinātniskus un praktiskus eksperimentus un apstrādāt liela apjomu datus, ieskaitot atvērto datu radīšanu. - Sekmīgi aizstāvēts patstāvīgais darbs.
Spēj novērtēt programmatūras izstrādes formalizācijas attīstības tendences un izstrādāt jaunus metodes un algoritmus, kuri uzlabotu sarežģītu sistēmu modelēšanu, projektēšanu un izstrādi. - Sekmīgi aizstāvēts patstāvīgais darbs.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji

Eksāmens (obligāta, sekmīgi nokārtota daļa) - 40%
Patstāvīgā darba (referāta) ietvaros paveiktā pētījuma apjoms un atbilstība uzdevumam (obligāta, sekmīgi novērtēta daļa) - 40%
Patstāvīgā darba (referāta) ietvaros iegūto rezultātu prezentācija un diskusija (obligāta, sekmīgi nokārtota daļa) - 20%

Priekšzināšanas Programmatūras izstrādes pamati, objektorientētās programmatūras izstrādes pamati.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP EKPS Stundas nedēļā Pārbaudījumi