IT Practice
Statuss Obligātais/Obligātais izvēles
Līmenis un tips Doktora, Akadēmiskais
Tematiskā joma Datorika
Struktūrvienība Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Mācībspēks Agris Ņikitenko
Kredītpunkti 5.0 (7.5 ECTS)
Daļas 3
Anotācija Studiju kursā studējošie zinātnisko un plašāku auditoriju iepazīstina ar pētījuma rezultātiem. Studiju kursa ietvaros doktoranti piedalās fakultātes organizētajos un citos zinātniskos pasākumos, aktīvi iesaistoties diskusijās par prezentāciju saturu un vērtējos kolēģu paveikto. Doktoranti uzstājas zinātniskajos semināros un prezentē savā promocijas darbā sasniegtos rezultātus. Studiju laikā semināros jāuzstājas vismaz divreiz. Doktoranti arī piedalās zinātniski pētniecisko darbu recenzēšanā, ieskaitot noslēguma darbu recenzēšanu. Doktorantiem jāpiedalās promocijas padomes sēdēs, lai iepazītos ar promocijas darba aizstāvēšanas norisi..
Studiju kursa saturs
Saturs Pilna un nepilna laika klātienes studijas Nepilna laika neklātienes studijas
Kontaktstundas Patstāvīgais darbs Kontaktstundas Patstāvīgais darbs
Dalība zinātniskajos semināros. 40 10 0 0
Zinātniskā darba prezentēšana. 8 40 0 0
Zinātniski pētniecisko darbu vērtēšana. 12 20 0 0
Zinātniski pētniecisko darbu recenzēšana. 8 30 0 0
Promocijas process. 12 20 0 0
Kopā: 80 120 0 0
Mērķis un uzdevumi, izteikti
kompetencēs un prasmēs
Studiju kurs mērķis ir paplašināt zināšanas par aktuāliem pētījumu virzieniem fakultāte un tās sadarbības institūcijās, kā arī pilnveidot doktoranta, kā jaunā zinātnieka prasmes kopumā. Studiju kursa uzdevumi: 1) pilnveidot un attīstīt uzstāšanās prasmes, uzstājoties un gatavojoties semināriem; 2) veicināt spējas pašiem iesaistītes sadarbības tīklos vai pašiem tos veidot u attīstīt; 3) pilnveidot prasmes pielietot zinātniskās diskusijas argumentāciju un izmantot kolēģu kritiku sava darba pilnveidei.
Sasniedzamie studiju
rezultāti un to vērtēšana
Spēj izprast zinātniskā darba prezentācijas un diskutēt par to saturu. - Dalība semināros, rezultātus uzkrāj doktoranta dienasgrāmatā.
Spēj argumentēti prezentēt un skaidrot zinātniskā darba rezultātus un skaidrot. - Uzstāšanās semināros, rezultātus uzkrāj doktoranta dienasgrāmatā.
Spēj novērtēt un recenzēt zinātniski pētnieciskos darbus. - Vērtējumu un recenziju sagatavošana, rezultātus uzkrāj doktoranta dienasgrāmatā.
Izprot promocijas darba aizstāvēšanas norisi. - Dalība promocijas darba aizstāvēšanā, rezultātus uzkrāj doktoranta dienasgrāmatā.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji

Uzstāšanās seminārā - 50%
Sagatavotās recenzijas un vērtējumi - 20%
Dalība semināros un promocijas padomes sēdēs - 30%

Priekšzināšanas Maģistratūras līmeņa zināšanas un prasmes patstāvīga pētījuma īstenošanā, IKT vai saistītās jomās, kā arī starpdisciplinārās jomās.
Studiju kursa plānojums
Daļa KP EKPS Stundas nedēļā Pārbaudījumi